Multimedia

Paradise (Całkiem nowy świat) – Coldplay | cover Medici Cantares |

W ostatnich muzycznych projektach zajmowaliśmy się poruszaniem tematów społecznie trudnych, zyskując spory odzew społeczny. Tym razem zastanawialiśmy się nad różnicami w postrzeganiu świata. Oczywiście to dzięki naszym zmysłowym przewodnikom możemy widzieć, słyszeć, czuć smak, zapach, dotyk i zmiany temperatury, odczuwać rzeczywistość w pełni. Przyjmuje się, że zmysły są bramą do świata zewnętrznego i wewnętrznego.

Dziecko początkowo nawiązuje kontakt z otoczeniem poprzez dotyk, następnie smak i słuch, ostatecznie poprzez wzrok. Różnica w przypadku osób niewidomych oraz słabowidzących dotyczy tego ostatniego zmysłu. W teledysku pokazujemy 5 niewidomych osób, dla których „niepełnosprawność nie stanowi żadnych barier” – wykonują różne zawody, dobrze funkcjonują na co dzień, czerpią z życia garściami zastępując wzrok innymi zmysłami.

Chcielibyśmy także zaznaczyć, że w naszym województwie znajduje się najstarsza w Polsce placówka kształcącą dzieci i młodzież z dysfunkcją wzroku: Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille΄a w Bydgoszczy. Ośrodek cyklicznie realizuje kampanię społeczną: „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”, w której wzięło udział 10 000 osób w 2016 roku. W tym roku do tej kampanii dołączamy również i my.

W projekcie wzięły udział osoby niewidome: Aleksandra Żak, Nicola Radzicka, Kamil Żak, Roland Świstek, Sebastian Greń. Dziękujemy za obejrzenie i wysłuchanie!

Shallow – Lady Gaga | plska wersja| Medici Cantares (cover)

Podczas pandemii COVID-19 z dnia na dzień zostały zawieszone nasze codzienne aktywności, każdego dnia konfrontujemy się z lękiem, niepewnością i brakiem poczucia bezpieczeństwa. Według badań aż u 1/3 osób pozostających w izolacji istotnie pogarszało się samopoczucie.

Różne, utrzymujące się przez dłuższy czas stresory mogą doprowadzić do depresji. My, zespół Medici Cantares, chcemy zwrócić uwagę na osoby wokół nas, które mogą potrzebować pomocy, wsparcia, akceptacji w tych trudnych czasach. Do współpracy zaprosiłyśmy naszych śpiewających kolegów, aby symbolicznie podkreślić, że to właśnie mężczyźni częściej dokonują skutecznych prób samobójczych. Dbajmy o siebie, pamiętajmy o innych, nie wstydźmy się prosić o pomoc!

Human – Rag’n’bone man – COVID 19

W tym trudnym czasie pragniemy zwrócić uwagę, że oprócz całkowitego oddania się walce z koronawirusem, mamy swoje chwile słabości. W naszej codzienności zawodowej jak również prywatnej, mierzymy się ze swoimi smutkami, strachem, niepewnością. Teledysk dedykujemy w szczególności wszystkim pracownikom ochrony zdrowia. Jesteśmy tylko ludźmi!

Teledysk jest również apelem, by ozdrowieńcy COVID-19 oddali osocze, żeby ratować życie innym. Dlatego mamy ogromną nadzieję, że teledysk ze swoim przesłaniem trafi do wszystkich w tym trudnym czasie.

Medici Cantares – Happy (wersja „Zostań w domu”)

Medici Cantares- Północ już była

Medici Cantares – Szczedryk (Carol of the bells)

Medici Cantares – You raise me up

Koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Sił Powietrznych RP wraz z chórem kameralnym Medici Cantares

Kiedy mamy siebie (When we’re together) | KRAINA LODU/ FROZEN | cover Medici Cantares